Wynik posiewu moczu w 22. tygodniu ciąży a konieczność antybiotyku

Witam Jestem w 22 tygodniu ciąży.W posiewie moczu bakteriuria 10^3 cfu/1 ml moczu.Wyniki to corynebacterium spp oraz gronkowce koagulazoujemne. Labolatorium nie wykonało antybiogramu.Laborantka powiedziała że to normalna flora bakteryjna.Czy lekarz powinien zlecić antybiotyki? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Liczba bakterii w moczu nie jest duża, czy ma Pani objawy infekcji? Obecność objawów jest w tym przypadku istotna, prosze kierować się zaleceniami lekarza.