Wynik badania moczu w 26 tygodniu ciąży
Witam, jestem w 26tc, robiłam posiew moczu, wynik to 10^3 CFU/ml i nic więcej nie pisze. Proszę o interpretację wyniku.Jest to dodatni czy ujemny wynik?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wynik w normie, nie wymaga leczenia. Bezobjawowa bakteriuria wymaga leczenia przy wyniku 10^4 CFU/ml w przypadku zakażenia paciorkowcem i 10^5 CFU/ml w przypadku innych bakterii.