Wynik badania moczu w 26 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 26tc, robiłam posiew moczu, wynik to 10^3 CFU/ml i nic więcej nie pisze. Proszę o interpretację wyniku.Jest to dodatni czy ujemny wynik?

Aleksander Ropielewski

Wynik w normie, nie wymaga leczenia. Bezobjawowa bakteriuria wymaga leczenia przy wyniku 10^4 CFU/ml w przypadku zakażenia paciorkowcem i 10^5 CFU/ml w przypadku innych bakterii.