Wynik potencjałów wzrokowych

Dzień dobry, czy mógłbym prosić o odniesienie się do poniższego cytatu, odnośnie wyniku potencjałów wzrokowych: " w przypadku neuroboreliozy obserwujemy w potencjałach obniżenie amplitudy oraz wydłużenie latencji co jest odmienne w stosunku do SM, kiedy to powinniśmy obserwować tylko wydłużenie latencji bez zmiany amplitudy". Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Potencjały są to kolejne załamki, które rejestrujemy znad kory mózgowej w odpowiedzi na bodziec. Amplituda i latencja są parametrami, które ocenia się interpretując badanie. Rzeczywiście w różnych chorobach może byc inny obraz i nieprawidłowości załamków. Nie jest to jednak prosta zależnosc jak 2+2 =4. Interpretacja zależy zarówno od rodzaju stymulacji jak i nasilenia choroby, fazy, objawów, czasu trwania, rodzaju uszkodzenia ukąłdu nerwowego itd.
Proszę samemu nie próbowac interpretowac badania, to czasem jest trudne nawet dla specjalisty.