Wynik progesteronu wykonany w 23 dniu cyklu

Witam, o czym może świadczyć wynik progeteronu wykonany w 23 dniu cyklu 100,4 nmol/l??? Czy jest to wynik prawidłowy czy powinien mnie zaniepokoić??? Ciąża raczej odpada. Proszę o odpowiedź.

Witam. Poziom progesteronu jest podwyższony. Taki wynik może towarzyszyć szeregu schorzeń ginekologicznych, w związku z czym powinien zinterpretować go lekarz który będzie miał możliwość przeprowadzenie bezpośredniego badania.