Czy poziom progesteronu świadczy o owulacji?

Czy progesteron 22,2 nmol/l (norma 3,85- 50,56 nmol/l) w 22dc świadczy o przebytej owulacji czy o jakiś zaburzeniach?

Dzień dobry,

Dzięki oznaczaniu stężenia progesteronu między 22 a 24 dniem cyklu, można stwierdzić, czy cykle są owulacyjne, czy nie. Jeśli progesteron oznaczony w tych dniach wynosi poniżej 4, wówczas cykle są bezowulacyjne. Poziom Pani progesteronu jest prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych