O czym świadczy wynik badania poziomu prolaktyny u 32-latki?

Witam mam 32lata(kobieta) wynik prolaktyny to 73 a prawidlowa miesci sie miedzy 100-510 mlU/L co to oznacza? Mam czeste bole glowy i jestem bardzo nerwowa.

Dzień dobry,

Proszę w miarę możliwości jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem. Niezbędna będzie dodatkowa ocena hormonalna i dalsze postępowanie - w zależności od otrzymanych wyników badań. Lekarz powinien dokładnie z Panią porozmawiać i zbadać Panią, a na podstawie wywiadu i badania podjąć decyzję dotyczące konieczności oznaczenia dodatkowych hormonów i ew. innych badań diagnostycznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych