Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego i SM

Witam od 2000 roku choruje na SM , w zeszlym tygodniu odebralam wyniki rezonansu i oprócz zmian demielinizacyjnych są zmiany których w ostatnim MRI nie bylo, nie mam jak w tej chwili jechac do neurologa proszę o pomoc czy to jest niebezpieczne ? Niskie położenie migdałków móżdżku- ich dolne bieguny wpuklają się do światła otworu wielkiego na głębokość 3mm. Zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy wąski. Nadnamiotowo szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej jest nieznacznie zwiększona na sklepistościach szcz
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa.

0

Nowe zmiany demielinizacyjne w przebiegu SM, zakładając że protokół badania był taki sam, świadczą o aktywności choroby. Znaczenie ma położenie , ilość zmian oraz ich aktywność tj wzmocnienie po kontraście.
Niskie położenie migdałków móżdżku nie jest zmiana nową i najpewniej było widoczne w poprzednim badaniu ( być możne nie opisane).
Postępowanie zależy od postaci, przebiegu SM, stanu neurologicznego, leczenia itd...

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy