Borelioza a zmiany demielinizacyjne

Czy to możliwe że po zdiagnozowanej boreliozie po 6 miesiącach okazuje się że w mózgu są zmiany demielinizacyjne i że to oznacza tylko SM? Czy może to być od boreliozy te zmiany?

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Nazwa zmiana demielinizacyjna oznacza rodzaj uszkodzenia w obrębie tkanki mózgowej. Zmiany opisywane jako demielinizacyjne występują zarówno w SM, neuroboreliozie i wielu innych chorobach. Czasami, czynnikiem różnicującym są cechy dodatkowe jak np położenie układ, wzmocnienie po kontraście.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, oraz jak sądzę poszerzenie diagnostyki.
Proszę udać się do neurologa.