Podejrzenie tętniaka i zmiany demielinizacyjne

Co znaczą te wyniki? w okołokomorowej istocie białej przy trzonie LKB zmiana hiperintensywna w T2 i FLAIR wielk. ok. 5mm. Dwie kolejne mniejsze przy trójkącie LKB oraz podkomorowo w okolicy zakrętu przedśrodkowego prawej półkuli. Obraz zmian nieswoisty- demielinizacyjne? naczyniopochodne? Zmiany raczej demielinizacyjne. Pień mózgu bez zmian. Układ komorowy i zbiorniki płynowe bez zmian. Nie można wykluczyć drobnego tętniaka w podziale prawej MCA wielk. 3,5mm- obraz niepewny.

Z powodu podejrzenia tętniaka należy wykonać badanie angio TK albo angio MRI naczyń mózgowych.
Zmiany demielinizacyjne/ naczyniopochodne są do interpretacji w kontekście badania przedmiotowego i zgłaszanych dolegliwości.
Być może wskazane będzie poszerzenie diagnostyki.