Zmiany demielizacyjne i naczyniopochodne widoczne w MRI głowy
Opis MRI GLOWY kobiety w wieku 50 lat, silne bole glowy i mieśni. W istocie bialej obu polkul mozgu widocznych po kilkanascie drobnych od 3 do 8 mm ognish hiperintensywnych w obrazach T2-zaleznych i FLAIR, bez wzmocnienia kontrastowego. Zmiany zlokalizowane sa glownie podkorowo oraz mniej okołokomorowo. OBRAZ MR jest nie charakterystyczny -zmiany demielizacyjne?pozapalne?naczyniopochodne? Brak ognisk ponadmiotowo. Ciało modzelowate o prawidlowej mofrologi. Reszta badania ok. Co to może być?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Mogą to być zmiany demielinizacyjne, pozapalne, naczyniopochodne. Jedynie na podstawie wyniku nie można nic więcej powiedzieć. Sugeruję wizytę u neurologa.
Pozdrawiam.