Zmiany demielizacyjne i naczyniopochodne widoczne w MRI głowy

Opis MRI GLOWY kobiety w wieku 50 lat, silne bole glowy i mieśni. W istocie bialej obu polkul mozgu widocznych po kilkanascie drobnych od 3 do 8 mm ognish hiperintensywnych w obrazach T2-zaleznych i FLAIR, bez wzmocnienia kontrastowego. Zmiany zlokalizowane sa glownie podkorowo oraz mniej okołokomorowo. OBRAZ MR jest nie charakterystyczny -zmiany demielizacyjne?pozapalne?naczyniopochodne? Brak ognisk ponadmiotowo. Ciało modzelowate o prawidlowej mofrologi. Reszta badania ok. Co to może być?

Piotr Pilarski

Mogą to być zmiany demielinizacyjne, pozapalne, naczyniopochodne. Jedynie na podstawie wyniku nie można nic więcej powiedzieć. Sugeruję wizytę u neurologa.

Pozdrawiam.