Jak mam rozumieć mój opis rezonansu głowy?
Prosze o interpretacje opisu rezonansu głowy: nieliczne drobne ogniska o podwyzszonej intensywnosci sygnalu w obrazach t2-zaleznych i w sekwencji FLAIR w istocie białej obu półkul mozgu,zlokalizowane okołokomorowo oraz podkorowo. Nie wykazuja one restrykcji dyfuzji oraz nie ulegaja wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niejednoznaczny,moze odpowiadac przewlekłym zmianom naczyniopochodnym,nie mozna wykluczyc zmian o charakterze demielinizacyjnym. Poza tym nie stwierdza sie zmian ogniskowych w obrębie struktur mozgowia. Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,bez przemieszczenia. Nie uwidoczniono swiezych zmian naczyniopochodnych. Nie stwierdza sie cech procesu ekspansywnego wewnatrzczaszkowego.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam serdecznie,
Proszę wraz z wynikiem zgłosić się do lekarza neurologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.