Wynik rezonansu magnetycznego i uczucie ucisku na nerwy

Rezonansu wykazuje na poziom l5-s1 posrodkowa szerokopostawn wypukline krazka mk ktora uciska na worek oponowy i zweza oba zachylki boczne kanalu kregow . Degeneracyjne obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2 zależnych krążka l5S1. po zatym wszystko oki .. co to wszystko znaczy ? rok temu mialem tylko wypuklinę ... odczuwam bol gdy cos zrobie np uniose ręce do góry czy nachyle sie po coś ..czuje tak jakby ucisk na na nerwy przeszywajacy plecy lopatki chyba to juz moja świadomość zle wplywa

Proszę udać się na konsultację do neurologa. Specjalista na podstawie wywiadu, badania klinicznego i wykonanych badań zleci dalsze postępowanie.
Zmiany w kręgosłupie wymagają rehabilitacji.