Co może oznaczać rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego?

Prosze o wyjasnienie wyniku badaniaMR kregoslupa ledzwiowego. Fizjologiczna lordoza kregoslupa ledzwiowego poglebiona, cechy kregozmyku przedniego na poziomieL4-L5,kyfotyzacja przejscia piersiowo-ledzwiowego w pozycjibadania,Nierownosci blaszek granicznych trzonow moga odpowiadac guzkom Schmorla w przebiegu choroby Scheurmanna.Zwyrodnienie krazka w postaci zaburzen uwodnienia .Zmiany wytworczo-zwyrodnieniowe w postaci zaostrzen na krawedziach trzonow,Na poziomie L2-L3 tylna szerokopodstawna wypuklina krazka wraz z przerostemwiazadel zoltych modeluje worek oponowy,zweza zachylki boczne i obustronnie dotyka do korzeni nerwowych L3.Na poziomie L1-L2 tylne,szerokopodstawnawypuklina krazka mk modeluje werek oponowy, zweza zachylkiboczne i obustronniedotyka do korzeni nerwowych . L2Slad wysieku w prawym stawie mk. Koncowy odcinek rdzenia kregowego objety badniem bz ogniskowych,granica badania nierowne zarysy nerek. Pacjent to mezszczyzna lat 67

OPIS MRI : " kregoslupa ledzwiowego. Fizjologiczna lordoza kregoslupa ledzwiowego poglebiona, cechy kregozmyku przedniego na poziomieL4-L5, kyfotyzacja przejscia piersiowo-ledzwiowego w pozycji badania, Nierownosci blaszek granicznych trzonow moga odpowiadac guzkom Schmorla w przebiegu choroby Scheurmanna.Zwyrodnienie krazka w postaci zaburzen uwodnienia . Zmiany wytworczo-zwyrodnieniowe w postaci zaostrzen na krawedziach trzonow, Na poziomie L2-L3 tylna szerokopodstawna wypuklina krazka wraz z przerostem więzadel zoltych modeluje worek oponowy, zweza zachylki boczne i obustronnie dotyka do korzeni nerwowych L3.Na poziomie L1-L2 tylne,szerokopodstawnawypuklina krazka mk modeluje werek oponowy, zweza zachylkiboczne i obustronniedotyka do korzeni nerwowych . L2. Ślad wysieku w prawym stawie mk. Koncowy odcinek rdzenia kregowego objety badaniem bez zmian ogniskowych, granica badania nierowne zarysy nerek." Opisane mierne zmiany zwyrodnieniowe Potrzebny pełny wywiad, badanie; Ważna kompleksowa ocena neurologiczna; ocena stanu zdrowia, obciążeń, nastroju, snu; trybu życia, Pozdrawiam i zapraszam ;