Wynik rezonansu magnetycznego po skręceniu kolana u 19-latka
Witam, jestem 6 tygodni po skręceniu kolana. Wynik rezonansu wykazuje: Więzadła krzyżowe: nieznaczne podwyższenie sygnału we włóknach tylnych przyczepu piszczelowego więzadła krzyżowego przedniego, bez cech przerwania ciągłości- w sąsiedztwie niewielka ilość płyny w jamie stawowej, Łąkotki: linijne podłużne podwyższenie sygnału w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej dochodzące do jej brzegu tylnego- cechy uszkodzenia w MR Wizytę u ortopedy mam za 2 tygodnie. Czy uszkodzenia w kolanie są znaczne ?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
opis badania wskazuje na uszkodzenie łąkotki oraz więzadła krzyżowego przedniego. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne. Proszę udać się na wizytę do specjalisty w umówionym terminie.