Wynik RTG kręgosłupa 52-letniej osoby do analizy

Witam, Rtg kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego.Opis-lordoza lędźwiowo zachowana.Zaznaczone obniżenie przestrzeni międzyokresowe.L4-L5.Drobne osteofity krawędzi trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzyokresowe.L4-S1. Czy to coś poważnego. Od 2 tygodni mam ból części lędźwiowo-krzyżowej opasający przechodzący do piersiowego.Ból przy siedzeniu, spanie już nie wiem co robić. Jeszcze bol przechodzi do kolana. Rtg kolana entezopatia podstawy rzepki prawej.Proszę o poradę. Bini

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, co może manifestować się dolegliwościami bólowymi, opisywanymi przez Panią.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.