Wynik RTG kręgosłupa u 37-latka
Prosze o interpretacje wyniku rtg kręgosłupa Niższa raczej hypoplastyczna tarcza L5/S1 i z następową pseudoretrolistezą kręguL5 W bloku czynnościowym kręgu L4-5 Śladowo osteofitowo uwidotniona krawędż przednio-górna trzonów kręgu L4-5 Boczne prawe skrzywienie pogranicza Th/L kręgosłupa z rotacją wyr.ościstych i kolczastych ( pierwszego/drugiego stopnia) Niesymetryczne zwyrodnieniowe szpary stawów krzyżowo-biodrowych ,odcinkowo węższa po stronie prawej

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, w celu postawienia diagnozy i wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych oraz badania fizykalnego proszę o konsultację z lekarzem rodzinnym i udanie się do lekarza specjalisty reumatologii i ortopedii. Trzeba porównać wynik badania i pańskie objawy fizyczne. Wynik taki może wskazywać na chorobę zwyrodnieniową stawów ale także na zwyrodnieniowo-zesztywniające zapalenie stawów (ZZSK). Pozdrawiam serdecznie