Wynik RTG płuc 3-letniego dziecka do analizy

Witam mam pytanie dotyczące opisu rtg płuc u dziecka które ma prawie trzy latka, jest tam tak napisane: serce powiększone. Wnęki poszerzone naczyniowe. wzmożony rysunek naczyniowo-przyoskrzelowy przywnękowo i w częściach przyśrodkowych pól dolnych. Płuca bez zagęszczeń miąższowych. Jamy opłucne wolne. Koniecznie badanie echokardiograficzne. Wiem że mam do kardiologa się zgłosić moje pytanie jak szybko mam to zrobić ponieważ nie wiem już gdzie szukać specjalisty.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że warto byłoby udać się jak najszybciej. Proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem pediatrą lub lekarzem rodzinnym, sądzę, że pokierują Panią w odpowiednie miejsce z Pani okolicy.