Wynik RTG płuc 43-letniej osoby do analizy

witam - z opisu rtg wynika: Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Kąty i przepona wolne. Sylwetka serca w normie rtg. Wzmożony i poszerzony rysunek oskrzelowy obu wnęk. Proszę o info co to znaczy. Dziękuję

Witam serdecznie,

Taki wynik może świadczyć na przykład o stanie zapalnym. Wynik badania RTG musi być skonfrontowany z obrazem klinicznym. Dlatego sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie, w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.