Wynik RTG płuc 52-letniej osoby do analizy
Witam,dostalam wyniki z rtg klp z projekcji PA oto co w opisie .:Pole gorne pluca prawego przejasnione,o zwiekszonej objetosci na tle obecnsci pecherzy rozedmowych w placie gornym,z uciskiem sasiadujacego miazszu plucnego ,przesunieciem wneki pluca w dol oraz niewielkim przemieszczeniem tchawicy na strone przeciwna.Plat dolny pluca prawego rowniez o zwiekszonej objetosci.Nawarstwienia oplucnowe oraz zmiany wlokniste w szczycie pluca lewego.Poza tym pola plucne bez zageszczen ogniskowych:

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Prawdopodobnie to zmiany rozedmowe, ale bez podstawowych informacji o objawach i bez badania pacjenta nie jestem w stanie udzielic porady internetowej. Prosze uda się do lekarza