Wynik RTG stawu kolanowego 25-letniej osoby
Witam Mam 25lat ostatnio bylem u ortopedy i dostalem skierowanie na rtg stawu kolanowego AP boczne Oto wyniki Nie uwidaczniono zmian pourazowych w zakresie części kostnych. Szpara stawu kolanowego znacząco węższa w części przyśrodkowej. Dodam ze mam wyczuwalną wyrośl przy kości strzalkowej na lewej nodze Pozdrawiam I proszę o interpretację wyników

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wynik może sugerować uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, która może w badaniu rtg dawać obraz zawężenia szpary stawowej. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i oceny ew. Dodatkowych badań nie jestem w stanie udzielić bardziej jednoznacznej odpowiedzi.