Wynik testów alergicznych u 7-latka

Mój syn miał wycięty 3 migdał, podejrzenie że boczne są przeogromne od alergii. Po wizycie u alergologa i wykonaniu 15 testów, wyszło mu kilka bąbelków do 3mm reszta mniejsza lub wcale. Kontrolna na 6mm. Czy to znaczy że mam alergika i powienien ten mój 7 latek być pod kontrolą specjalisty również czy póki co nie ma sensu szpikować go czymkolwiek. Jakie kroki powinnam uczynić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wyniki testów alergicznych powinien ocenić specjalista alergolog, który następnie zaleci właściwe postępowanie, tj. obserwację lub leczenie.