Wynik testu betaHCG a prawdopodobieństwo ciąży

Czy beta hcg powyzej 0 to ciaza??Czy wynik 1.20 mozna uznac jako wczesna ciaze??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Graniczny poziom prawidłowego wyniku betaHCG dla kobiety nieciężarnej jest różny w zależności od metody oznaczania w danym laboratorium. Przyjmuje się jednak, że wynik poniżej 5 oznacza brak ciąży. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.