Wynik testu DNA a badanie histopatologiczne przy kłykcinach kończystych

Witam, mam pytanie dotyczące infekcji wirusem HPV, stwierdzono u mnie kłykciny kończyste, test DNA HPV na 37 genotypów wyszedł negatywny, badanie histopatologiczne sugeruje infekcje wirusową (obraz mikroskopowy podobny do spotykanego w infekcji wirusowej), jak odnieść wynik testu DNA do badania histopatologicznego. Kłykciny mam od 10 miesięcy i nie zmieniają się, nie powiększają, wyglądają jak cienkie niteczki, ponadto powodują uporczywe pieczenie wręcz palenie nasilające się w pozycji siedzącej

Jest 200 różnych odmian HPV, a test DNA jest ustawiony na te najgroźniejsze z punktu nowotworowego (rak szyjki). To zatem dobrze, że Pani nie ma żadnego z tych 37 ale najpewniej ma Pani którąś z innych odmian HPV, mniej groźnych ale powodujących kłykciny. Poza tym kłykciny w 100% nie są wynikiem infekcji HPV. Za zachorowanie mogą odpowiadać także inne wirusy, na szczęście nie-onkogenne.