Kłykcina kończysta odbytu a brak obecności DNA wirusów brodawczaka ludzkiego

Witam. Kłykcina kończysta odbytu-wykazał wynik histo. Cytologia grupa II. Zapalenie pochwy lekko zaczerwieniona szyjka maciciy. Przyjmowane leki dopochwowe. Kontrola za tydzień. Test na DNA HPV-Grupa niskiego ryzyka-nieobecna, grupa niskiego ryzyka-nieobecna. Nie stwierdza się obecności DNA wirusów brodawczaka ludzkiego. Badanie było na wykrywanie 37 typów wirusa. Jak to możliwe???Nie wychodzą żadne inne zmiany. Przy kłykcinach powinien być typ 6-11

Szanowna Pani, kłykciny rzeczywiście są wywoływane głównie przez wirusy podtypów 6 i 11, głownie to oznacza, że 80% z nich. Pozostałe 20% może być wywoływana przez inne podtypy, także takie, których nie obejmują wykonane u Pani badania. Proszę pamiętać, że opisuje się dziś ponad 160 podtypów HPV.
Więcej informacji znajdzie Pani na stronie www.analhpv.pl i na stronie www.melitamedical.pl w dziale Nowości, na dole strony.