Wynik testu obciążenia glukozą a konieczność stosowania insuliny

Witam, Jestem w 36 tyg ciąży.W 24 tyg robiłam test obciążenie glukozą.Na czczo miałam 98 a po 2h było 147.Diabetolog odesłała mnie na stronę inter. i od razu dała mi glukometr. Po tyg.stwierdziła,że muszę mieć insulinę na noc,która powoli działa i w dzień,która szybko.Moja glikemia na czczo wynosi od 86 do 102.A po posiłkach przeważnie mieszczę się w normach(od 88 do 120).W ciągu dnia zdarza się(zazwyczaj rano),że przekroczę normę,za zwyczaj wina jest w chlebie żyt. i razo.Czy muszę brać insu?

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki był wynik po 1 godzinie? Bez poznania wszystkich danych z wywiadu medycznego nie można się wypowiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.