Wynik testu obciążenia glukozą w 24 tc
W 24 tc wynik testu obciążenia glukozą 75g przedstawiał się następująco: na czczo: 77mg/dl, po 1h: 155mg/dl, po 2h: 136mg/dl. Lekarz stwierdził, że wyniki są niezadowalające i zalecił dietę oraz cotygodniowe badanie poziomu glukozy, z czego pierwszy pomiar to 76mg/dl na czczo. Nie wiem, czy to nieprawidłowa tolerancja glukozy przez mój organizm, początki cukrzycy ciążowej, a może wyniki są poprawne?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Szanowna Pani, wynik testu po obciążeniu jest na granicy normy- dlatego warto zadbać o dietę. Najprawdopodobniej jest to spowodowane ciążą.