WYNIK TOKSOPLAZMOZY, CYTOMEGALII

Witam, proszę o wyjaśnienie moich wyników, ponieważ bardzo się niecierpliwie. Toksoplazma IgM 0,110 (UJEMNY - 0,50, WĄTPLIWY - 0,50-0,59, DODATNI - 0,60 i powyżej), IgG 42,20 (UJEMNY - 1,6, WĄTPLIWY - 1,6-2,9, DODATNI - 3,0 i powyżej). Cytomegalia IgG 140,900 U/ml (UJEMNY - 0,0-6,0, WĄTPLIWY - 6,0-15, DODATNI - powyżej 15), IgM 0,110 (Index UJEMNY - 0,85, WĄTPLIWY - 0,85-0,99, DODATNI - 1,00 i powyżej). Dziękuję i pozdrawiam, Ania

Witam!

Badanie w kierunku toksoplazmozy jest zadowalające. Oznacza, że przebyła Pani zakażenie toksoplazmozą w przeszłości (niskie IgM, wysokie IgG). To najbardziej komfortowa sytuacja ze względu na ciążę, ponieważ nie stwarza ryzyka przeniesienia infekcji na dziecko.

Badania w kierunku cytomegalii również uwidoczniły przebytą infekcję. Niestety oznacza to, że musi Pani na siebie uważać w czasie ciąży, aby nie doprowadzić do osłabienia odpormości (np. podczas infekcji). Raz nabyty wirus pozostaje w organizmie i czasami dochodzi do jego reaktywacji (analogicznie jak wirus opryszczki). Wówczas istnieje możliwość przeniesienia go na dziecko. Jednak gdy pozostaje w stanie uśpienia, nie ma szans przedostania się do płodu.