Wynik tomografii komputerowej jamy brzusznej 64-letniej osoby do analizy

Poprosze o analize wynikow badan tomografii komputerowej jamy brzusznej kobiety w wieku 64 lat. -przepuklina wslizgowa rozworu przelykowego przepony -trzustka niepowiekszona o strukturze zrazikowej, homogennie wzmacniajaca sie po podaniu kontrastu bez uchwytnych ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego -trzon nadnercza prawego guzkowo pogrubialy do 13 mm-gruczolak, nerki o prawidlowym wzmocnieniu kontrastowym, okolonerkowo zmiany bliznowate, monicharuj76@hotmail.it

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe badanie stwierdza występowanie gruczolaka nadnercza prawego oraz przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa, w zależności od objawów, wyników dodatkowych badań będzie można zalecić najbardziej odpowiednie postępowanie. Co do przepukliny konieczna wizyta u gastroenterologa.