Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik troponiny na poziomie 0,0190

O czym świadczy wynik troponiny -0,0190
MĘŻCZYZNA, 87 LAT ponad rok temu

Nowości w leczeniu przeciwzakrzepowym

Wprowadzanie nowych leków pomaga leczyć coraz to więcej schorzeń, dając pacjentom nadzieję, na wyzdrowienie. Prof. Janina Stępińska opowiada o dwóch nowych lekach, stosowanych w leczeniu przeciwzakrzepowym.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Jest to bardzo niski wynik troponiny. Wynik troponiny interpretuje się w oparciu o trzy kolejne pomiary, więc na podstawie pojedyńczego wyniku nie da się wiele powiedzieć.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0

W Pana przypadku jak podejrzewam został wykonany celem wykluczenia zawału serca. Troponinę oznacza się w celu rozpoznania istotnego uszkodzenia mięśnia sercowego. Podwyższony poziom występuje najczęściej właśnie w zawale serca, choć zwiększone stężenie troponiny można również obserwować m.in. w niewydolności serca, rozwarstwieniu aorty, niektórych wadach zastawkowych, czy niewydolności nerek lub udarze mózgu. Ma Pan niskie stężenie troponiny, a więc nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy