Wynik TSH 5.948 a koniecznosć leczenia hormonalnego

Witam ! Robiłam u lelarza rodzinnego badania morfologii krwi, a potem tarczycy. Czy przy wyniku TSH 5.948 jest się czym niepokoić ? Czy należy wdrożyć już leczenie hormonalne? Mój lekarz rodzinny kazał czekać. Czy zajście w ciążę przy takim wyniku będzie utrudnione ?

Witam. Przede wszystkim nalezy powtorzyc badanie. Jesli ponowny wynik bedzie wykazywal Tsh na podobnym poziomie przed zajsciem w ciaze konieczne bedzie wdrozenie leczenia.