Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w tej kwestii zdania ginekologów są podzielone – zdaniem jednych choroby tarczycy mogą utrudniać zajście w ciążę, według innych – nie.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/normy-tsh-charakterystyka-badania-kiedy-wykonac-badanie-normy.

Natomiast w Pani przypadku trudno mówić o nadczynności tarczycy, sądząc tylko po nieco zbyt niskim poziomie TSH, zwłaszcza, że pozostałe hormony tarczycowe są w normie. Bardzo też istotne jest, czy niedobór TSH współtowarzyszy dolegliwościom mogącym świadczyć o nadczynności tarczycy.

Wśród najczęstszych odnotowuje się biegunki, utratę wagi, bezsenność, nadpobudliwość, drżenia rąk. Takie objawy pozwalają domniemywać, że z tarczycą dzieje się coś złego. Proszę skonsultować się z endokrynologiem – na podstawie zebranego wywiadu oraz być może dodatkowych badań będzie w stanie ocenić skalę problemu oraz ewentualnie wdrożyć leczenie.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby.

Proszę pamiętać, że przed podjęciem starań o ciążę warto wyrównać poziom hormonów tarczycy.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-w-ciazy-niskie-stezenie-wysokie-stezenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy