Wynik TSH i guzki na tarczycy

Witam W tym roku bardzo często chorowałam na gardło. .Po kolejnym antybiotyku postanowiłam zrobic badanie . TSH ponieważ czułam sie słabo i juz nie miałam siiły.Wynik TSH wyszedł 0.05.PO kolejnym miesiącu zrobiłam powtórne badanie wynik 1.12.Lekarz wysłał mnie na USG tarczycy .Okazało sie że mam tarczycę całą w guzkach .Następnnie zrobiłam biopsję dwóch największych guzach.Wynik negatywny.Więc znów się udałam do endokrynologa i nic sie nie dowiedziałam co dalej .Proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH jest prawidłowy. Ze względu na pierwszy, obniżony wynik powinna mieć Pani ocenione hormony wolne. Ponadto jeśli prawidłowy jest wynik histopatologiczny to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście konieczna jest jednak dalsza kontrola pod okiem specjalisty endokrynologa.