Choroba Hashimoto i wynik badania USG tarczycy

Mam 56 lat i od dwóch tygodni stwierdzoną chorobę Hashimoto, TSH 6,63, TPO>1300,FT3 4,3, FT4 16,5. W badaniu USG guzek o mieszanej echogeniczności o wym. 10x9x8mm z dobrze ukrwioną torebką i miąższem do BAC. Ukrwienie płatów i prędkość przepływów w granicach normy. Okoliczne węzły chłonne powiększone. Obecnie od 10 dni zgodnie z zaleceniem lekarz endokrynologa przyjmuję lek Euthyrox N25 1/2 tabl., od 15 lipca mam pobierać całą. Po powtórnym badaniu TSH, na początku września wyznaczono mi termin kontrolnej wizyty. Miałam również wykonać biopsję guzka tarczycy, w związku z odległym terminem kontaktu z lekarzem, bardzo proszę o interpretację tego wyniku biopsji: koloid, pojedyncze histiocyty oraz rozproszone i w grupach normotypowe tyreocyty.

Witam! W wykonanym badaniu biopsyjnym stwierdzono prawidłową tkankę tarczycową. Nie stwierdzono natomiast komórek nowotworowych. W związku z tym wynik jest prawidłowy. Leczenie zalecone przez endokrynologa może być kontynuowane. Podsumowując, nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!