Wynik TSH i objawy niedoczynności tarczycy oraz złe samopoczucie w miejscu publicznym

Witam, mam 20 lat.W styczniu mój wynik TSH wynosił 5,220, po 3 miesiącach wzrósł do 5,620 - lekarz stwierdził, że wyniki są dobre i odesłał mnie z kwitkiem, mimo objawów niedoczynności. Aktualnie czekam na wizytę u innego lekarza. Martwię się jedną rzeczą - czy częste złe samopoczucie w miejscach publicznych również są charakterystyczne dla niedoczynności? Czuję się słabo, kończyny mam jak lód, jestem rozkojarzona i nie mogę się skoncentrować.Ponadto przytyłam ok 7 kg, często czuję się zmęczona.

Międzynarodowa norma dla TSH to zakres 0,2-2,0. Podany wynik TSH powyżej 5 sugeruje niedoczynność tarczycy. Lekarz rodzinny może zlecić TSH, pozostałe badania (USG tarczycy, fT4, fT3, przeciwciała przeciwtarczycowe) oraz leczenie leży w gestii specjalisty endokrynologa. Opisane objawy mogą wynikać z niedoczynności; warto byłoby poszerzyć diagnostykę.