Wynik USG a cykl bezowulacyjny

Dzień dobry, Ósmego dnia cyklu miałam robione USG narządów rodnych. Lekarz na podstawie wyników powiedział mi, że ten cykl był bezowulacyjny. Tak się składa, że 14 i 15 dnia cyklu miałam ślady krwi w śluzie, co wydawało mi się być objawem owulacji. Może jest jakaś inna przyczyna delikatnego krwawienia 14-15 dnia cyklu (zdarza mi się to prawie co miesiąc)? Może po prostu lekarz wykonujący USG, nie zauważył większego pęcherzyka? Dodam, że badanie USG trwało 2-3 minuty. Czy mam powód do niepokoju?

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić jednoznacznie, zwykle krwawienie śródcykliczne wiąże się z owulacją, jednak nie mając możliwości oceny badaniem USG trudno mi się wypowiedzieć.