Wielkość pęcherzyka a cykl bezowulacyjny

W trakcie wizyty u lekarza w 16 dc pęcherzyk miał wielkość 13 mm, ginekolog stwierdził że to za mało i że będzie to cykl bezowulacyjny. Czy po jednej wizycie mógł to stwierdzić ? a jeżeli jest to cykl bezowulacyjny to kiedy mogę spodziewać się miesiączki ? czytałam gdzieś że po takim cyklu występuje krwawienie śródcykliczne a następnie jest owulacja, że nie jest to miesiączka. proszę o wyjaśnienie. mam 28 lat. Jestem po poronieniu w 30 tc - 3 miesiące temu

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
ginekolog stwierdził to na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia. Krwawienie śródcykliczne może wystąpić, ale jest mniej nasilone niż menstruacyjne. Po poronieniu musi minąć nieco czasu aby organizm mógł wyrównać gospodarkę hormonalną, proszę więc być spokojną.