Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik USG dopochwowego a ból w okolicy jajnika

.Rezonans miednicy z kontr.bez nieprawidłowości prócz małych 2 mięsniakow. Usg dopochw: Trzon macicy o nierównych obrysach w przodozgięciu. o wymiarach :50 mm x 56 mm x 59 mm o niejedn. echostrukturze.W ścianie przedniej mięśniak podsurowicówkowy o wym. 27 x 22 mm.Echo endom szer.-8 mm, bez zmian ognisk. z zaznaczonym echem środk.Jajnika prawego nie uwidoczniono ,pacjentka skarży się na ból w tej okolicy.Jajnik lewy o wym.16 x 12. Płynu w zatoce Dougl. nie stwierdzam.Niepokoi mnie wynik usg
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że rezonans jest dokładniejszą metodą niż USG. USG to metoda dość mało dokładna i subiektywna. Jeśli zatem w rezonansie oprócz dwóch mięśniaków nie znaleziono żadnych patologii układu rodnego, sugeruję się zastanowić nad pochodzeniem objawów. Mogą być one bowiem także wynikiem patologii w układzie pokarmowym. Sugeruję dalszą diagnostykę gastrologiczną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy