Wynik USG tarczycy 24-letniej osoby do analizy

USG tarczycy- tarczyca ciemna (przewlekłe zapalenia) niejednorodna, obniżona bez zmian ogniskowych Wyniki z krwi: Testosteron (23,01 nmol/l), LH(3,26 mIU/ml), Prolaktyna (5,29 ng/ml), FSH(2,7 mIU/ml)), TSH(1,65 uIU/ml), DHEA-S(344,17 ug/dl)- w normie Anty TPO- poniżej lub równy 1 IU/ml- norma: negatywny<5,61 Anty TG poniżej lub równy 1 IU/ml- norma: negatywny<4,11 Kortyzol <10 ng/ml normy: rano 37,0-194,0 (rano) i 29,0-173 (wieczór) - pabi dexamethason zażyty o 23 dnia poprzedzającego badanie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam wizyte u endokrynologa celem interpretacji wyników badań. Wyniki nie wydają się odbiegać od normy. Wynik USG zapewne wskazuje jak napisano na przewlekłe zapalenie tarczycy, jednak nie widzę wyniku TSH. Pozdrawiam