Wynik badania tarczycy 55-letniej osoby do analizy

Witam. Odebralam dzisiaj wynik zlecony przez endokrynologa ; Wapń calkowity 2,5 mmol/l anty-TPO 11,3 IU/ml Kalcytonina <0,500 pg/ml Mam zdiagnozowanych 6 guzkow po 3 z kazdej strony najwiekszy 2,3 cm. TSH - NORMA.[1,420ulU/ml USG w prawym placie tarczycy guz lito-płynowy 23mm, w otoczeniu dwa hypoechogeniczne guzki 3-5 mm. W placie lewym trzy hypoechogeniczne guzki o śr.do 6,4mm . Prosze powiedziec czy mam sie bać. Dziekuje za odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium, co jest istotne w przypadku kalcytoniny. Pozostałe parametry dla wartości referencyjnych w normie. Proszę spokojnie udać się do endokrynologa, który pokieruje dalszą diagnostyką.