Wynik USG tarczycy 40-letniej osoby do analizy

Chciałabym poprosić o analizę USG : Miąższ tarczycy o prawidłowej echogeniczności , echostruktura dość jednorodna z widocznymi dwoma zmianami ogniskowymi. W części środkowej i przedniej PP tarczycy hypoechogeniczna zmiana ogniskowa wielk. 7x5x8mm, dość jednorodna, o gładkich zarysach z przepływami na obwodzie i wewnątrz zmiany. W 1/3 dolnej LP zmiana o podobnej morfologi o wym.5x3x4. W okolicach podżuchwowych obustronnie widoczne wydłużone węzły chłonne dł.17-19mm o poszerzonej warstwie korowej

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie badań poziomów tarczycy i kontakt z endokrynologiem oraz kontrolę zmian za pół roku.