Wynik badania USG tarczycy i guzek

Mam taki wynik USG tarczycy: W lewym płacie duża zmiana 42x37x34,dość jednorodna,o gładkim zarysie, z cienką hypoechogeniczną obwódką z kilkoma przestrzeniami plynowymi, Widoczny przepływ w zakresie zmiany.W części górnej obszar zwapnień.Powyżej w lewym płacie dwie mniejsze zmiany 14 i 8 mm o podobnej morfologii. W biegunie górnym prawego płata hypoechogeniczny guzek 5mm. Poza tym miąższ jednorodny bez zmian ogniskowych z prawidłowym przepływem. Okoliczne węzły chłonne niezmienione. Czy to rak?

Na podstawie samego opisu USG nie można stwierdzić czy guz to rak. Najpierw należy wykonać biopsję cienkoigłową zmiany, a po otrzymaniu wyniku biopsji na pewno trzeba zresekować tarczycę, gdyż guz jest zbyt duży. O dalszym postępowaniu zadecyduje endokrynolog prowadzący.