Interpretacja wyników USG tarczycy u 59-latki

Witam. Proszę o interpretację wyniku USG Tarczycy. Tarczyca mała (obj płata prawego ok. 3,3 ml. obj. płata lewego ok. 2,6 ml) echogeniczność miąższu jednorodna. W prawym płacie nieco chyperchogenny guzek o wym. ok 9,5 x 5 mm, w lewym płacie podobny guzek o wym ok. 7 mm x 4,5 mm

Interpretacją wyniku powinien zająć się endokrynolog i dostosować głównie dalsze postępowanie od stężenia hormonów tarczycy we krwi. USG wskazuje na bardzo małą tarczycę, zmienioną guzowato, guzy niewielkie, ale największy może wymagać biopsji cienkoigłowej celem dokładnej oceny. O wszystkim powinien zadecydować endokrynolog prowadzący.