Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik USG uda po stłuczeniu

W sierpniu tego roku straciłam przytomność w autobusie i upadłam tak nieszczęśliwie, że miałam b. mocno stłuczone prawe podudzie. Na rtg nie wyszło nic, natomiast w opisie usg( robionego prywatnie) wyszło: W obrębie tkanki podskórnej powierzchni przednio-przyśrodkowej środkowej części prawego podudzia uwidoczniono pogrubiały, amorficzny konglomerat tkanki tłuszczowej o niejednorodnie podwyższonej echogeniczności, wymiary zmiany ok. 32x8x22 (wymiar cc x ap tr); ciąg dalszy pytania- zmiana o nieregularnych, nieostrych zarysach; w części głębokiej zmiany, ok. 6 mm od powierzchni skóry, widoczna szczelinowata przestrzeń płynowa o średnicy ok. 12-15 mm i grubości ok. 1 mm, całość opisanych zmian przypuszczalnie odpowiada zmianom rezydualnym po przebytym krwiaku pourazowym w tkance podskórnej. Lekarz zapisał stosowanie prze 2 tyg. Fastum żel albo Voltaren żel. Niepokoję się o stan nogi, ponieważ wypadek miał miejsce 18.08 a noga boli przy chodzeniu.
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Badania krwi - żelazo

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Proszę kontynuować zalecone leczenie. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy