Wyniki ANA do interpretacji

Witam. Otrzymałem wynik badania ANA3;RNP/Sm-2,Sm-2,SS-A natywne(60kDa)-2,SS-B-2,Sci-70-2,PM-Sci100-2,PCNA-2,dsDNA-2,Nukleosomy-2,AMA-M2-2.Moje pytanie jakie są normy przy tych antygenach? Poszukuję osoby, która mogłaby moje wyniki badań pozbierać,ocenić i pokierować.Lekarz PK (3)stwierdził,że nie ma na mnie pomysłu.Bardzo proszę o jakieś wskazania. Dziękuję

Witam. Obecność tego typu przeciwciał wskazuje na obecność choroby o charakterze autoimmunologicznym. Diagnostyką i leczeniem tego rodzaju schorzen zajmują się reumatolodzy.