Wyniki badań hormonalnych a menopauza u 32-latki

Pani doktor mam takie pytanie miałam zalecone badania hormonalne i takie mi wyszły wyniki mam 31 lat. FSH-21,6 LH-11,5 PRL-16,15 TSH 1,21 . badania USG wyszło endometrium wzrostowe 7mm . i mam zalecone od 5-dnia okresu przyjmowac Cyclo progynowa na 3 miesiące z 7-dniowymi przerwami . Bardzo proszę o doradzenie mi czy to leczenie jest konieczne przy takich wynikach i czy w takim wieku moze mi sie zaczynać menopauza

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie w każdym wieku możemy mieć do czynienia z przedwczesnym wygasaniem czynności hormonalnej jajników. Co do leczenia proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć.