Wyniki badań hormonalnych a niedoczynność tarczycy

Dzień dobry, robiłam ostatnio wyniki badań na tarczyce i wyglądają one następujaco TSH: 4,14 norma to: 0,27-4,20. Czy mam niedoczynnosc tarczycy? Co powinnam zrobić dalej? Jakieś badania?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Wyniki badań mieszczą się co prawda w granicach normy, jednak to iż znajdują się na górnej granicy normy nakazuje wykonanie dodatkowych badań - stężenia wolnych hormonów tarczycy fT3 i fT4. Te wyniki rozsądzą czy mamy do czynienia z niedoczynością tarczycy.