TSH 3.491 jako wynik niedoczynności tarczycy

Witam Odebrałam wyniki krwi i tsh wynosi 3.491 czy to znaczy że mam niedoczynność ?

Witam serdecznie.
Wynik badania mieści się w granicach normy. To że znajduje się bliżej jej górnej granicy może świadczyć raczej o nadczynności niż o niedoczynności gruczołu. W celu dokładnej oceny funkcji tarczycy wskazane jest oznaczenie jej wolnych hormonów - fT3, fT4.