Niedoczynność tarczycy u młodej osoby

Dla własnego spokoju poprosiłam lekarke o badanie tarczycy na TSH odebrałam wynikt wynosił on 4,086 hm trochę wysokie wskazuje na niedoczynnosc ale pewne objawy w ogole nie pasuja do tego co sie dzieje w organizmie u mnie bo przy tym podobno sie tyje a ciągle ważę tyle samo(45kg przy 165cm). I w sumie nawet wskazywało by, ze nerwica miała by podłoże w tym doskwiera mi , czasem tez czuje kłucie pod prawa piersia i promieniuje na plecy ale domyslam sie ze to od nerwicy. Jest sie czym martwic ??

Witam serdecznie.
Podwyższone stężenie TSH nie zawsze wskazuje na niedoczynność tarczycy. Może wiązać się również z jej nadczynnością (choć rzadziej) i tzw. subkliniczną niedoczynnością tarczycy. Aby dokładnie ocenić funkcję tarczycy konieczne jest oznaczenie poziomu jej wolnych hormonów - fT3 i fT4. Wyniki i ewentualne objawy należy skonsultować z lekarzem.