Wyniki badań hormonalnych a utajona niedoczynność tarczycy

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników zleconych przez endo. badań: prolaktyna 376,3 mlU/l, prl po MCP po 1 h: 2748 mlU/l, prl po MCP po 2 h: 2099 mlU/l; androstendion 7,95 ng/ml (norma wiekowa do 3,3). Mam 30 lat, nieregularne miesiączki, trądzik, z usg podejrzenie PCO, z innych wyników podejrzenie utajonej niedoczynności tarczycy. Z wcześniejszych badań: DHEA, ft3, ft4, anty-TPO, anty-TG w normie. TSH różnie: podwyższone lub w górnej gr., testosteron w górnej gr. normy. Dziękuję

Piotr Pilarski

Warto byłoby oznaczyć FSH i LH. Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.