Wyniki badań hormonalnych przy zaburzeniu miesiączkowania

Jakiś czas temu pytałam o poradę wsprawie zaburzonego miesiączkowania. Zlecono mi badania hormonów, wykonałam je , jednak kolejną wizyte mam dopiero za tydzien a jestem bardzo ciekawa które z hormonów nie są w normie i co mogą wskazywac ? Wyniki: FSH 5,96 mIU/ml LH 13,92 mIU/ml Estradiol 73,13 pg/ml Progesteron 0,82 ng/ml Prolaktyna 383,40 mIU/l DHEA-SO4 311,00 µg/dl Androstendion 2,85 ng/ml Testosteron 75,46 ng/dl

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja wszystkich badań dodatkowych dokonywana łącznie z bezpośrednim badaniem pacjenta. W przypadku badań hormonalnych ważne jest jeszcze w której fazie cyklu były one wykonywane. Dlatego dla pełnego obrazu konieczna jest wizyta u ginekologa.